KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13371132
nr 1337 1132
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Solnedgång vid Porto Venere, Italien. Signerad, daterad 1902. Pastell, 39x68 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:07:12
9/7 11:12:57